Situácia je fakt lepšia: Už sa len Klame, Kradne a Kupujú hlasy

Autor: Zuzana Roy | 29.3.2014 o 13:00 | (upravené 29.3.2014 o 13:10) Karma článku: 14,93 | Prečítané:  1314x

Desí ma, keď čítam na webe, že sa kupujú hlasy, že sa k voľbám chystá celý Luník, nie preto, že je to Luník, ale preto, že v prvom kole tam takmer nikto z nich nebol. Menšina, o ktorú medzi volebnými obdobiami nikto z vlády efektívne ani len nezakopne a zaujíma sa o ňu len pár "naivných" idealistov z mimovládiek, kresťanskí aktivisti, či pár vlastných, ktorí sa v živote vedeli narodiť. Je to desivé, keď myslím, na to, či bude dosť voličov na to, aby sme sa zasa vo verejnej službe o kúsok posunuli od "Klame sa, Kradne sa, Kupujú sa hlasy" k ....  ani si to netrúfam napísať, žeby "Neklame sa, Nekradne sa, Nekupuju sa hlasy", či aspoň k "Výrazne menej sa Klame, Kradne a Kupuju sa hlasy". Aj za to by som dokázala povedať "Pán Boh zaplať!"

Situácia je fakt podstatne lepšia - od kedy sme Vladka vo VOĽBÁCH, priatelia, vo VOĽBÁCH (!) - nebolo to dobrovoľné, poslali na nezaslúžený odpočinok do Elektry (najskôr sa mal, predsa, za svoje skutky zodpovedať).

- Gašparovič v pohode prežil desaťročie v prezidentskom paláci bez toho, aby mu niekto uniesol syna, dcéru, vnukov, či manželku a darčekovo zabalených ich v kufri zaparkoval niekde v Hainburgu pri policajnej stanici - ako nečakané prekvápko pre rakúskych policajtov

- čo si pamätám, tak ani zo SIS-károv po Vladkovi už nikto nevyletel do vzduchu vo svojom aute a kríže na Karloveskej ulici po Vladkovi už nepribudli

- v Dunajskej Strede je tiež akosi ticho, takemr nuda, žiadne mafiánske grupáky - žiadne hromadné popravy v reštauračných zariadeniach a pod.

- síce stále platí, že pokiaľ cestujeme na Západ od nás, stále sa ešte hanbíme za politickú (ne)kultúru, ktorá nám (stále ešte) vládne, ale aspoň sa máme kde a pred kým hanbiť. (Smerom viac na Východ by sme sa za uvedené hanbiť nemuseli, tam je to normálka). Po Vladkovi, nás prijali do EU, do NATO, možeme na Západ nielen na víkend, nakupovať, či na kúpalisko, ale dokonca aj pracovať. A hanbu možeme napokon kompenzovať Saganom, Cibulkovou, Kuzminovou, či vlastnou individuálnou usilovnosťou a schopnosťami, a aspoň tak za hranicami šíriť poznanie toho, že na individuálnej úrovni dokážeme byť národom veľmi schopným. 

A keďže ja sama nemám nikoho, koho by som k voľbám mohla na dobrovoľnej báze "zviesť" (od slova - zvážať), tak sa pokúšam aspoň zviesť (od slova - zvádzať) Nevoličov.

Šak, čo iné ešte v limitovanej koži bežného občana môžem urobiť?!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

DOMOV

Javorčíková: Harabinova skupina zdevastovala dôveru v súdy

Dôvera v súdnictvo mierne stúpla.


Už ste čítali?