Ako prekonať starnutie

Autor: Zuzana Roy | 13.3.2015 o 23:10 | (upravené 22.3.2015 o 16:20) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1330x

Je to neuveriteľné, ale recept je vlastne veľmi jednoduchý. A je dokonca na svete už niekoľko rokov. Nechápem ako sa ho podarilo pred nami – laickou verejnosťou – tak dlho úspešne utajiť. Vzhľadom na posledný vývoj vo svete, som náchylná sa domievať, že v tom budú mať prsty americké tajné služby. Alebo, že by to boli Rusi? Nuž, ktovie.

Moje drahé dieťa, ktoré len nedávno ukončilo (alternatívnu) základnú školu a započalo štúdium (na, žiaľ, veľmi nealternatívnej) strednej, sa v poslenom čase intenzívne zaujíma o matematiku a fyziku. Pravidelne som oboznamovaná s jeho novozískanými poznatkami, ním prelomenými bariérami (rozumej vyrátanými príkladmi), s typmi doteraz nevyriešených matematických a fyzikálnych záhad.

Čo sa týka fyziky vyzerá to u nás momentálne napr. takto:

 “Mami, vieš, čo znamená teória chaosu, a vieš čo znamená čierna diera, a čo sa deje pri prechode čiernou dierou alebo pri priblížení sa k nej?  Mami, a vieš o tom, že čierna diera obsahuje všetko čo poznáme …“

Pozorne počúvam, a je mi jasné, že jednotku z fyziky som kedysi na gymnáziu s tradičnou (rozumej tradične mŕtvou) výukou mohla dostať len tak, že som sa všetko naučila naspamäť. Dodnes si z toho, samozrejme, nepamätám nič.

Dnes mi moje dieťa sprostredkovalo prelomové poznanie:

“Mami, a vieš o tom, že Albert Einstein už v roku 1905(!) ukázal, že keď sa rýchlosť hmotného telesa blíži k rýchlosti svetla, skracuje sa jeho dľžka a jeho starnutie je pomalšie!”

Wau, neverím vlastným ušiam a cítim, ako ma zaplavuje detská radosť!

Netušila som, že je to tak úžasne jednoduché. A stačí TAK málo!

Dámi a páni, tridsiatničky, štyridsiatničky, či dokonca už dvadsaťšestky(!) (ako som si dnes vypočula u kozmetičky) – poškuľujúce po botoxoch či iných prostriedkoch efektívneho zmrzačenia našej prirodzene starnúcej krásy, netreba veľa, chce to len - nabrať tú správnu rýchlosť!

Čo tam po tých pár centimetroch!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

DOMOV

Javorčíková: Harabinova skupina zdevastovala dôveru v súdy

Dôvera v súdnictvo mierne stúpla.


Už ste čítali?