Ako prekonať starnutie

Autor: Zuzana Roy | 13.3.2015 o 23:10 | (upravené 22.3.2015 o 16:20) Karma článku: 6,49 | Prečítané:  1319x

Je to neuveriteľné, ale recept je vlastne veľmi jednoduchý. A je dokonca na svete už niekoľko rokov. Nechápem ako sa ho podarilo pred nami – laickou verejnosťou – tak dlho úspešne utajiť. Vzhľadom na posledný vývoj vo svete, som náchylná sa domievať, že v tom budú mať prsty americké tajné služby. Alebo, že by to boli Rusi? Nuž, ktovie.

Moje drahé dieťa, ktoré len nedávno ukončilo (alternatívnu) základnú školu a započalo štúdium (na, žiaľ, veľmi nealternatívnej) strednej, sa v poslenom čase intenzívne zaujíma o matematiku a fyziku. Pravidelne som oboznamovaná s jeho novozískanými poznatkami, ním prelomenými bariérami (rozumej vyrátanými príkladmi), s typmi doteraz nevyriešených matematických a fyzikálnych záhad.

Čo sa týka fyziky vyzerá to u nás momentálne napr. takto:

 “Mami, vieš, čo znamená teória chaosu, a vieš čo znamená čierna diera, a čo sa deje pri prechode čiernou dierou alebo pri priblížení sa k nej?  Mami, a vieš o tom, že čierna diera obsahuje všetko čo poznáme …“

Pozorne počúvam, a je mi jasné, že jednotku z fyziky som kedysi na gymnáziu s tradičnou (rozumej tradične mŕtvou) výukou mohla dostať len tak, že som sa všetko naučila naspamäť. Dodnes si z toho, samozrejme, nepamätám nič.

Dnes mi moje dieťa sprostredkovalo prelomové poznanie:

“Mami, a vieš o tom, že Albert Einstein už v roku 1905(!) ukázal, že keď sa rýchlosť hmotného telesa blíži k rýchlosti svetla, skracuje sa jeho dľžka a jeho starnutie je pomalšie!”

Wau, neverím vlastným ušiam a cítim, ako ma zaplavuje detská radosť!

Netušila som, že je to tak úžasne jednoduché. A stačí TAK málo!

Dámi a páni, tridsiatničky, štyridsiatničky, či dokonca už dvadsaťšestky(!) (ako som si dnes vypočula u kozmetičky) – poškuľujúce po botoxoch či iných prostriedkoch efektívneho zmrzačenia našej prirodzene starnúcej krásy, netreba veľa, chce to len - nabrať tú správnu rýchlosť!

Čo tam po tých pár centimetroch!

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?