Štandardní klamári

Autor: Zuzana Roy | 13.3.2016 o 20:02 | (upravené 14.3.2016 o 22:39) Karma článku: 16,33 | Prečítané:  2219x

Naozaj je človeku fyzicky nevoľno (a na facebookovom profile strany Most-Híd som si všimla, že na to už existuje aj príslušná ikonka) pri pohľade na to klamstvo v priamom prenose. Výhovorka sa vždy nájde:

posilnenie extrémizmu v parlamente, "psia povinnosť" - to je čo?, európske predsedníctvo ...

Ako budeme, preboha, vyzerať pred EU, keby nám náhodou vládla neuhladená, neulízaná, nediplomatická pravica s neomaleným a ešte k tomu jasným, priamočiarym jazykom?!     (Bože, až som sa spotila!)

Ako budeme vyzerať, keď nám v čase európskeho predsedníctva bude vládnuť ulízaný, uhladený, diplomatický zlepenec klamárov nevadí. To Vás netrápi páni a dámy štandardní a štandardné?

Ja, viem, uhráte to!

Uklamete to!

Máte v tom cvik - mŕtve, diplomatické frázy a masky zízajúce do kamier a fotoaparátov.

Hlavne, aby všetko vyzeralo ako má byť!  A to je ako?

V prvom polroku nášho predsedníctva nedokážeme Európe ponúknuť nič iné len klamstvo rovno do očí a uhladenú diplomatickú faloš. Toto je náš príspevok Európe, pán Bugár, pani Žitňanská, pán Procházka?

Sme národ klamárov? Je naša maďarská menšina menšinou klamárov?

Je mi studno, hanbím sa, ale nie je to moja hanba. Zrejme to bude nejaký psychologický vzorec, prenos, transfer  - tí, ktorí by sa mali hanbiť sa (akože) nehanbia, a akoby automaticky sa trápne začínam cítiť ja - za všetku tú hanbu visiacu vo vzduchu všade naokolo, o ktorej nám tvrdia, že neexistuje.

__________________________

Kopa výhovoriek:

Vraj sa "posilní extrémizmus": No, nech! Nech sa pokojne aj posilní, aspoň sa to celé rýchlejšie vyfarbí, odkryje, obnaží (vyhnije sa tomu odborne hovorí) -  a z parlamentu vypadne. Čím rýchlejšie tým lepšie! Treba to uvidieť v plnej nahote a odsebareflektovať, that´s all! Nebude to prvýkrát - s podstatne primitívnejším, vulgárnejším, agresívnejším extrémizmom už máme skúsenosť a nie krátku a zvládli sme to. Z parlamentu sme ich - na nie krátky čas - vyrazili. Zvládneme to aj teraz - ak si nebudeme klamať, samozrejme!

A to, že sa extrémne posilní tradícia klamať priamo do očí a v krátkom časovom úseku (po sľuboch), nevadí? Paráda, štandardní priatelia! Pekné vzory pre našu mládež!

Vraj "psia povinnosť": To je čo? Náš pes si berie za svoju hlavnú psiu povinnosť papať, kakať a cikať. Takže čo? Nejaký problem s trávením a vylučovaním? Áno, ja viem, je to geschamacklos a je to nestráviteľné!

Vraj "naše EU-predsedníctvo":  o tom som už písala vyššie - že aký je to závratný dôvod oklamať svoju voličskú základňu kôli ulízanej fasáde.

________________________________

Pán Bugár, pani Žitňanská prečo ste počas celej predvolebnej kampane klamali ľudí bilboardami s nápisom v duchu: "Chceme ísť iným Smerom? Musíme sa vydať iným Smerom?"

Pána Prochádzku sa nespýtam. Tam už to fakt nemá zmysel. Otázku musíte položiť najmenej dvadsaťkrát, kým dostanete skutočnú odpoveď. A na to tu ja fakt nemám priestor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Populisti získajú, euro môže skončiť. O čom rozhodli Taliani

V Rakúsku populizmus prehral, v Taliansku mu môže rezignácia premiéra pomôcť. Neúspešné referendum vystrašilo trhy.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

DOMOV

Javorčíková: Harabinova skupina zdevastovala dôveru v súdy

Dôvera v súdnictvo mierne stúpla.


Už ste čítali?